Podle § 6 zákona č.65/2017 je před nákupem kuřáckých potřeb a nikotinových výrobků je povinností eshopu zkontrolovat věk zákazníka. Pro více informací klidni ZDE!
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
pondělí - pátek 5:00 - 16:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
28.04.2022
Dvě nové varianty Velo sáčků v nabídce
S radostí Vám oznamujeme, že od čtvrtka 28.4.2022 rozšiřujeme portfolio nikotinových sáčků VELO o dvě nové varianty: Coffee creamy X-Strong Creamy c... číst celé
29.03.2022
UNIKÁTNÍ BONUSOVÝ KÓD 4426TE
Chcete si zvýši šanci na výhru v soutěži od Philip Morris soutez100cen ?   Použijte náš bonusový kód!   Unikátní bonusový kód je: 4426TE číst celé
10.01.2022
NOVÉ ZAŘÍZENÍ NA NAHŘÍVÁNÍ TABÁKU LIL SOLID JE TU!
Naše portfolio výrobků bez kouře je opět o něco rozmanitější. Nejnovějším přírůstkem je zařízení typu „vše v jednom“ lil SOLID, které nahřív... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. VODKA
VODKA

Vodka je čirý, bezbarvý, chuťově neutrální mok, která se vyrábí destilací fermentovaného obilí, brambor, případně dalších rostlin (např. cukrová řepa nebo rýže atd.).

Zatímco historicky se první zmínky o pálení vodky objevují již v 9. století, nejstarší palírna byla zdokumentována v roce 1174 v Khylnovsku. O datově zcela přesnou historii výroby vodky se dodnes vedou určité spory, a to především mezi Ruskem a Polskem. Poláci argumentují, že jde o jejich vynález a jejich tradiční nápoj, ale to tvrdí Rusové také.

  • První psaný záznam o vodce v Polsku se datuje rokem 1405 v „Sandomierz dvorním registru“.
  • V Rusku se nachází první písemný záznam o vodce ve městě Novgorod, a to z roku 1533 (lékárenské předpisy).

Z počátku se vodka využívala jako lék, léčebný prostředek. V 15. století se proces výroby vodky zdokonaloval jinými výchozími surovinami včetně ochucování pomocí medu a dalších látek – bylin atd.

Vodka zůstávala po dlouhou dobu téměř výhradně záležitostí několika států a většina vodky se vyrobila a také vypila v Rusku, kde v roce 1860 existovalo pět tisíc palíren. Zbytek světa začal o vodku projevovat zájem až po ruské revoluci, po níž emigrovali jak mnozí ruští výrobci, tak také ruská šlechta, která si oblibu k vodce vzala do emigrace s sebou.

Použití vodky, většinou se podává jako aperitiv. Je vhodná k pití během menu k těžším pokrmům. Je významnou bází nápojových koktejlů a v tom smyslu je pro barmany jednou ze základních surovin. Může se použít k ochucování pokrmů, mimojiné k  flambování.

A víte, jak správně pít vodku? Vodka se podává vychlazená na teploty blízké 0° ve sklenkách na destiláty. Je dobré použít sklenky, které jsou bezprostředně před servisem vyňaty z mrazicích boxů.
 

 

Ověřování věku

Na eshopu mohou nakupovat jen ověření zákazníci,

kteří doloží svoji plnoletost.

Podrobný návod naleznete na

https://www.ceskatrafika.eu/overeni

Obchodní podmínky

Abyte věděli, jaké jsou vaše práva a jakými pravidly se budeme řídit při vašem nákupu na našem e-shopu či při případné reklamaci, doporučujeme vám prostudovat si

OBCHODNÍ PODMÍNKY ZDE

FORMULÁŘ PRO ODSTOUPENÍ OD KUPNÍ SMLOUVY

REKLAMAČNÍ ŘÁD

REKLAMAČNÍ FORMULÁŘ

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

KONTAKT
Logo
www.ceskatrafika.eu
pondělí - pátek 5:00 - 16:00
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz