Česká Trafika představuje

CLIPPER

CLIPPER

Španělská značka zapalovačů a potřeb pro kuřáky Clipper sídlí v katalánské Barceloně. Clipper se věnuje převážně výrobě zapalovačů, ale v jejich nabídce nalezneme i cigaretové papírky a filtry.

Clippery jsou světový bestseller, známy nejen v České republice, ale i v celé Evropě a na světě. První zapalovače spatřily světlo světa již v roce 1972. Mají jedinečný design, ikonický tvar a jsou vyrobeny inovativního odolného nylonu. Dostupné jsou ve dvou velikostech, standardní CP11 (7,4 cm) a mikro CP12 (6,3 cm), které jsou však oproti těm větším v menšině. V neposlední řadě patří do portfolia Clipper také domácnostní zapalovače.

Většina Clipper v nabídce jsou tzv. Clipper classic o velikosti CP11, což je základní a nejlevnější řada Clipperů. Stejnou velikost mají i masivnější Cork Clipper, které mají korkový povrch a design a jsou ručně sešívané. 

To je případ i tzv. Pop Cover, což je vlastně shodný zapalovač jako Cork, jen vyrobený z plastu, s originálním 3D motivem a opět ručně sešitý.  Domáctnostní zapalovače Clipper mini tube o velikosti cca 10,5 cm vyplňují mazeru na trhu domáctnostních zapalovačů, které mají většinou nudný design, právě na rozdíl od Clipperu.

Na objednávku dokážeme doat i tzv. Metal Cover, což je zapalovač o velikosti CP11 s kovovým tělem.

Nejvyšší řada jsou luxusní celokovové zapalovače velikosti CP11, které jsou dodávány i s praktickou dárkovou kovovou karabičkou.

Marlboro

Marlboro

Historie značky, jejímž zakladatelem byl jistý pan Philip Morris se datuje do roku 1847. V Londýně, na Bond street, kde si zakladatel firmy otevřel svůj první tabákový obchod. Po jeho smrti  roce 1873 převzali podnik jeho bratr a vdova po panu Philipu Morrisovi a podařilo se jim podnikání nejen udržet, ale i rozšířit a otevřeli továrnu na cigarety v Great Marlborough Street v Londýnské čtvrti Soho. A odtud má nejznámější cigareta svůj název Marlboro❗

Od roku 1902 má společnost Philip Morris založenu i svou americkou pobočku v New Yorku a značka Marlboro je v USA zaregistrována o 6 let později, v roce 1908. Ale až v roce 1924 byla poprvé značka uvedena na trh jako luxusní americká cigareta, prodávaná v letoviscích a hotelech. Cílila tak na bohatší klientelu a především na ženy, což nebylo v té době tak samozřejmé, jak dnes, protože kouření žen bylo v té době považováno za neslušené, či dokonce pobuřující. Měla to změnit až značka Marlboro.

Na americkém trhu se však žádný velký zázrak nekonal a Marlboro byly dokonce nakrátko staženy z trhu, protože objem prodeje v USA byl jen cca 1 % trhu. V padesátých letech 20.století se však strategie značky změnila a cigarety Marlboro, prodávané s filtrem, měly za svou cílovou skupinu muže a snažili se je přesvědčit, že filtrová cigareta není jen pro ženy. Navíc v té době byly Marlborka jemnější, sladší, aromatičtější a méně drsné, než konkureční značky Camel, Chesterfield nebo třeba Lucky Strike a to díky přidání amoniaku do tabáku, díky které se látky z cigarety efektivněji dostávaly do kuřákových orgánů.

VELO

VELO

VELO (dříve LYFT) je v České republice distribuován společností BAT (Czech Repulic), s.r.o.

VELO obsahuje nikotin, což je vysoce návyková látka. Určeno pouze pro uživatele nikotinových výrobků. Tento výrobek může být nebezpečný pro zdraví. Protože tento výrobek obsahuje nikotin, není určen pro užití následujícími osobami: osoby mladší 18 let; osoby alergické/citlivé na nikotin; těhotné nebo kojící ženy; osoby s nestabilním stavem srdce, vysokým tlakem nebo těžkou cukrovkou; a osoby, které by neměly používat tabákové nebo nikotinové výrobky z jiných zdravotních důvodů. Okamžitě ukončete používání tohoto výrobku a vyhledejte lékařskou pomoc, pokud zaznamenáte kterýkoli z následujícíh nežádoucích účinků: nepravidelný tep, alergická reakce, svědění či otok v dutině ústní nebo krku, mdloby, závratě, bolest hlavy či jiné neobvyklé nebo negativní účinky.

Uchovávejte VELO mimo dosah dětí, protože VELO dětem do rukou nepatří❗❗❗

Vlastnosti nikotinových sáčků VELO: VELO (dříve LYFT) jsou malé nikotinové sáčky bez obsahu tabáku. Vkládají se pod horní ret a nikotin se potom vstřebává dásní. Doporučená doba užívání je maximálně 30 minut. VELO nabízíme v řadě příchutí a různých intenzitách. Pro dospělé kuřáky a uživatele nikotinu představuje inovativní způsob užívání nikotinu. Balení obsahuje 20 sáčků.

Jak používat nikotinové sáčky VELO: VELO je kompaktní, malý bílý nikotinový sáček, který si vložíš pod ret. Nabízí užívání nikotinu i v práci, v kině nebo třeba v MHD. Nikotin nech vstřebávat do dásně maximálně 30 minut. Sáček potom vyhoď nebo vlož pod víčko krabičky.

AGIO

DOUTNÍKY OD SPOLEČNOSTI AGIO

Agio je jedním z největších výrobců v Evropě prodávající doutníky. Značka Agio vznikla před více jak 100 lety, a získala čestný titul „Royal“. Agio vyrábí doutníky pod různými značkami jako Meharis, Panter, Balmoral a De Huifkar. Nejznámější krabičkou doutníků Agio je žlutá krabička s vyobrazením letního sídla britské královny, zámku Balmoral. Balmoral je stále jediným doutníkem, který tabák Sumatra používá k výrobě obalů doutníků. Royal Agio doutníky byly založeny v roce 1904 a dodnes jsou rodinným podnikem. Každý rok se vyrobí a prodá asi 750 milionů doutníků. Agio vyváží doutníky do více než 100 zemí světa a má přibližně 2000 zaměstnanců. Společnost se vyznačuje spotřebitelsky orientovanou politikou, vyspělou technologií a vysokou kvalitou.

Historie Agio cigars

Agio založil Jacques Wintermans. Postupem času se stále více jejho příbuzných zapojovalo do chodu firmy, takže se z Agia vykluboval rodinný podnik. Na začátku se firma jmenovala A.Wintermans & Zonen. Aby nedošlo k záměně názvu, společnost zavádí ochrannou známku Agio. V roce 1960 je A.Wintermans & Zonen přejmenována na Agio-sigarenfabrieken NV. Až do druhé světové války měl Agio také produkční společnosti v Eersel, Bladel, Reusel a Oirschot. Po roce 1954 je jedna pobočka udržována v Reuselu. Agio je stále v rukou rodiny Wintermanových a je v současnosti čtvrtým největším výrobcem doutníků na světě.

Balmoral doutník

Značka doutníků Balmoral spadá pod značku Agio. Každý pozná doutníky podle žluté krabičky. Tato řada doutníků se také nazývá série Sumatra. Balmoral je totiž jediným velkým výrobcem, který používá tabák Sumatra k výrobě obalů pro své doutníky. Sumatra je známá jako nejlepší oblast pro pěstování obaleče. Bohužel se nabídka snižuje, jak se populace přesouvá k růstu jiných věcí. Výrobci jiných značek doutníků používají semena Sumatry pěstovaná v jiné oblasti. Nejedná se tedy o stejný tabák. Doutníky pokryté tabákem Sumatra poznáte podle světle růžové záře, která leží nad doutníkem. 

Do produkce Agio spadají také doutníky značek Meharis, Panter anebo Agio.

Používáme ověření věku Adulto