Marlboro

Marlboro

Historie značky, jejímž zakladatelem byl jistý pan Philip Morris se datuje do roku 1847. V Londýně, na Bond street, kde si zakladatel firmy otevřel svůj první tabákový obchod. Po jeho smrti  roce 1873 převzali podnik jeho bratr a vdova po panu Philipu Morrisovi a podařilo se jim podnikání nejen udržet, ale i rozšířit a otevřeli továrnu na cigarety v Great Marlborough Street v Londýnské čtvrti Soho. A odtud má nejznámější cigareta svůj název Marlboro❗

Od roku 1902 má společnost Philip Morris založenu i svou americkou pobočku v New Yorku a značka Marlboro je v USA zaregistrována o 6 let později, v roce 1908. Ale až v roce 1924 byla poprvé značka uvedena na trh jako luxusní americká cigareta, prodávaná v letoviscích a hotelech. Cílila tak na bohatší klientelu a především na ženy, což nebylo v té době tak samozřejmé, jak dnes, protože kouření žen bylo v té době považováno za neslušené, či dokonce pobuřující. Měla to změnit až značka Marlboro.

Na americkém trhu se však žádný velký zázrak nekonal a Marlboro byly dokonce nakrátko staženy z trhu, protože objem prodeje v USA byl jen cca 1 % trhu. V padesátých letech 20.století se však strategie značky změnila a cigarety Marlboro, prodávané s filtrem, měly za svou cílovou skupinu muže a snažili se je přesvědčit, že filtrová cigareta není jen pro ženy. Navíc v té době byly Marlborka jemnější, sladší, aromatičtější a méně drsné, než konkureční značky Camel, Chesterfield nebo třeba Lucky Strike a to díky přidání amoniaku do tabáku, díky které se látky z cigarety efektivněji dostávaly do kuřákových orgánů.

Používáme ověření věku Adulto